Боротьба з мікробами за допомогою випромінювання УФ-С

Пандемія багато чому нас навчила. По всьому світу виконуються програми вакцинації та вживаються заходи щодо захисту людей від наслідків зараження. Ми також дізналися, що одні методи боротьби з інфекціями ефективніші за інші.

Склався консенсус щодо того, що повітряно-крапельний шлях передачі є основним шляхом зараження COVID-19. Тому покращення якості повітря та вентиляції в приміщеннях – це один з найефективніших способів знизити ймовірність контакту зі шкідливими патогенами. Якість очищення повітря в приміщеннях визначається за кількістю циклів повітрообміну за годину.

Підвищення якості повітря

Вентиляція має забезпечувати до 6 повних циклів повітрообміну на годину, щоб у приміщенні було свіже повітря, підтримувалася необхідна вологість, зникали неприємні запахи та вуглецевий газ. Однак кожен цикл повітрообміну зменшує кількість патогенів лише на 63%. Відкрите вікно дає змогу досягти всього лише 1–2 циклів повітрообміну на годину, при цьому знижуючи рівень комфорту для всіх присутніх. Однак щоб достатньо зменшити кількість патогенів, необхідно хоча б 15–20 циклів повітрообміну на годину. Один із найкращих способів домогтися цього – впровадити в приміщеннях рішення для вентиляції та контролю мікроклімату з випромінюванням УФ-С, наприклад світильники Philips УФ-С, які забезпечують необхідний рівень дезінфекції повітря та поверхонь. Наше тестування на якість дезінфекції верхніх шарів повітря випромінюванням УФ-С показало, що 99,99% вірусів SARS-CoV-2 деактивуються протягом 10 хвилин.1 Це еквівалентно 50 циклам повітрообміну на годину.

Як працює дезінфекція повітря у верхній частині приміщень?

Інфографіка дезінфекції випромінюванням УФ-С повітря у верхній частині приміщень

Дізнайтеся про можливості випромінювання УФ-С

Philips UV-C disinfection video cover

Як працює дезінфекція ультрафіолетом?

Ультрафіолетове випромінювання має достатню енергію, щоб зруйнувати хімічні зв’язки між електронами та атомами. Ось чому воно може зашкодити очам і шкірі (сонячний опік), але при цьому ефективно дезінфікує поверхні та очищує повітря.

Під час дезінфекції за допомогою випромінювання УФ світло руйнує хімічні сполуки в мікроорганізмах, як-от бактерії, спори та віруси, щоб вони не могли розмножуватися. Протягом минулих років ця технологія була протестована на сотнях різних бактерій, і виявилося, що всі вони реагують на дезінфекцію випромінюванням УФ-С,3 зокрема різні коронавіруси. У ході лабораторних випробувань джерела світла УФ-С Signify усього за 9 секунд знизили інфекційність вірусу SARS-CoV-2 на поверхні до рівня, коли вірус уже не визначається.1. Ось чому випромінювання УФ-С має стати ключовим елементом стратегії захисту від COVID-19.

Переваги дезінфекції випромінюванням УФ-С

Надійно

Технологія УФ-С використовується понад 40 років1

Ефективно

Усі протестовані до цього часу бактерії та віруси реагують на дезінфекцію випромінюванням УФ-С2

Швидко

Дезінфекція різних поверхонь і об’єктів триває всього кілька хвилин

Різноманітність

Широкий спектр застосувань: офіси, навчальні заклади, магазини, громадський транспорт тощо.

лампи, світильники, пристрої, системи керування, а також наші послуги

Дезінфекція за допомогою випромінювання УФ-С

Уже понад 40 років2випромінювання УФ-С активно використовується для дезінфекції повітря, поверхонь і води. Ультрафіолет – це тип електромагнітного (ЕМ) випромінювання, через яке світлові короби світяться, а шкіра засмагає під сонцем. Він знаходиться між видимим світлом і рентгенівським випромінюванням в електромагнітному спектрі та невидимий для людського ока.

Екологічний спосіб дезінфекції

Оскільки дезінфекція випромінюванням УФ-С є фізичним, а не хімічним процесом, вам не доведеться працювати з токсичними, небезпечними або корродуючими хімічними речовинами, транспортувати або зберігати їх. Хімічних залишків також не буде. Це просте, екологічне та безпечне рішення, яке рекомендується включити в комплексну стратегію дезінфекції в доповнення до дезінфекції рук, поверхонь і предметів рідкими дезінфікуючими засобами.

Світлові рішення УФ-С: області застосування

Ми пропонуємо повний спектр УФ-ламп, світильників, камер і систем керування, які дають можливість дезінфікувати повітря, поверхні, предмети та воду на професійному чи побутовому рівні.

Дезінфекція поверхень випромінюванням УФ-С

Дезінфекція предметів випромінюванням УФ-С

УФ-лампи для очищення води

Знайдіть найближчого дистриб’ютора, партнера або установника, що спеціалізується на дезінфекційному освітленні УФ-С від Philips

Значок "Інформація"

Відвідайте академію освітлення Signify Lighting Academy, тут ви знайдете всі актуальні навчальні ресурси та тренінги!

Застереження

У разі правильного використання УФ-С випромінювання практично не становить ризик. Небезпеку становить прямий вплив променів УФ-С. Світильники слід завжди встановлювати з відповідним екрануванням і запобіжними засобами, як-от датчики присутності й таймери, щоб запобігти опікам і тяжким ушкодженням шкіри й очей. Світильники для дезінфекції випромінюванням УФ-С, які ми постачаємо без таких запобіжних засобів, призначені лише для використання в дезінфекційних системах, оснащених засобами забезпечення безпеки, зокрема зазначеними в посібниках із установлення й використання, але не обмежуючись ними.

Світильники Philips для дезінфекції випромінюванням УФ-С мають продаватися тільки компанією Signify або сертифікованими партнерами та встановлюватися кваліфікованими фахівцями відповідно до законодавства та наших суворих вимог безпеки.

Жодна з наших ламп УФ-С не сертифікована та не схвалена як медичний пристрій ніде в світі й не має використовуватися як такий. Заборонено використовувати їх в застосуваннях і діяльності, які можуть спричинити смерть, травму чи шкоду довкіллю або призвести до них. Рослини й матеріали, які піддаються впливу великих доз випромінювання УФ-С, можуть бути пошкоджені та/або знебарвлені.

  1. Джерело: EPA Report, Building Retrofits for Increased Protection Against Airborne Chemical and Biological Releases, стор. 56 ​
  2. "Флюенс (доза УФ), необхідний для досягнення інкрементальної деактивації бактерій, найпростіших, вірусів і водоростей". Переглянуто, оновлено та розширено Аделем Хаджі Малаєрі, Мадджидом Мохсені, Біллом Кернсом і Джеймсом Р. Болтоном. З попередніми внесками Габріеля Шеврефілса (2006) і Еріка Карона (2006). Експертна рецензія Бенуа Барбо, Гарольда Райта (1999) і Карла Г. Ліндена.
  3. Nadia Storm et al, Rapid and complete inactivation of SARS-CoV-2 by ultraviolet-C irradiation (Швидка та повна деактивація вірусу SARS-CoV-2 випромінюванням УФ-С), 2020 г. Звіт див. тут: https://www.nature.com/articles/s41598-020-79600-8 . Для даного дослідження використовувалося випромінювання УФ-С 0,849 мВт/см2.
  4. Згідно з результатами лабораторного випробування, проведеного Innovative Bioanalysis (експертною лабораторією, акредитованою органами CAP, CLIA та AABB) у приміщенні з достатньою циркуляцією повітря. Додаткові відомості див. у звіті Innovative Bioanalysis, доступному для завантаження тут.